• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Bazar złych snów

 • some image Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe

 • some image Amerykański wampir tom 5

 • some image Mroczna Wieża II: Powołanie trójki

 • some image Amerykański wampir tom 4

 • some image Mroczna Wieża I: Roland

 • some image Locke & Key tom 3: Korona Cieni

 • some image Pod kopułą, sezon 3

poniedziałek, 29 czerwca 2015

RSK #199 Pod kopułą 3x01 i 3x02


Pewnego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika...
plik mp3 do ściągnięcia (czas: 59 min 17 sek)


W 199. odcinku podcastu Radio SK po raz piąty bierzemy na warsztat serial "Pod kopułą". W dyskusji biorą udział Hubert „Mando” Spandowski i Szymon "Szymas" Cieśliński - autor Nawiedzonego Podcastu na blogu Nekropolitan.

Dyskusja spojlerowa!


Radio SK #118. Pod kopułą 1x01 (Mando, Skura, Jerry, Misiael)

Radio SK #150. Pod kopułą, sezon 1 (Mando, Skura, Jerry)

Radio SK #154. Pod kopułą 2x01 (Mando, Szymas)

Radio SK #178. Pod kopułą, sezon 2 (Mando, Szymas)


12 komentarzy:

 1. Dobra panowie, przekonaliście mnie. Nadrabiam książkę (wiem, ze niepotrzebnie), a później biorę się za maraton wszystkich sezonów serialu.

  Ja nie żartuję :) To jest taki mindfuck, że ja to chcę zobaczyć, choćby krew miała mi wypływać oczami. Wiem, że będę narzekał, jednak już się zdecydowałem.

  PS "Kryształy mocy" to troszkę mi się kojarzy z "Kryształami czasu" (polecam fanpage o nazwie Czytam Kryształy Czasu pierwszy raz dla akcji)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie krew wypływa z oczu, uszu, nosa i ust, gdy czytam, że narzekaniem na te 80 minut #$&#$^@#^$#@ zachęciliśmy kogoś do nadrabiania drugiego sezonu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ej, no - SyFy stworzyło Battlestar Galactica i Stargate Universe, jedne z najlepszych jakościowo seriali sci-fi które do dziś budzą respekt poziomem wykonania i nadal nie ma dla nich godnego zastępcy.

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja się zgadzam. Kiedyś często mówiłem ze SyFy robi najgorsze filmy i najlepsze seriale, ale przyznaję, że zupełnie zapomniałem o tym że to SyFy robiło BSG i SG i jak mówię o SyFy to zawsze mam na myśli Boa vs. Python i podobne kwiatki :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. To Asylum. SyFy tylko wykłada kasę i daje swoje logo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę przypomina mi to sytuację z Srpskim Filmem.
  "Nie oglądaj, ten film jest zbyt obrzydliwy*, pozostawi cię w szoku, szkoda czasu, odradzam... "
  Zamiast odstraszyć, zachęci.
  * nie, nie jest... przynajmniej nie dla mnie, dosłownie 1 naprawdę mocna scena, rozczarowanie przez resztę seansu

  I tak na poważniej. Może będzie to pocieszeniem, ale akurat to nie wy mnie przekonaliście do tego. To sprawka scenarzystów... To naprawdę nie jest zabawne, ten serial zaliczył najgorsze stoczenie się o jakim słyszałem. Ja chcę to zobaczyć, ale nie połapię się, jeśli rzucę się jedynie na ten odcinek. Niestety :/ A i jakaś motywacja do przeczytania tej książki Kinga jakaś będzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. I świadomie skazuje się na bycie kojarzonym z takimi produkcjami :-) Ale będę pamiętał by porównywać do Asylum.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tylko zaznaczę, że do bronienia SyFy wcale się za bardzo nie garnę, bo ta stacja udupiła wszystkie swoje najlepsze seriale (SG-U nigdy im nie daruję) i dopiero zaczyna powoli wychodzić z zapaści, w jakiej się przez to znalazła.

  OdpowiedzUsuń
 9. No właśnie też bym za bardzo nie bronił, zwłaszcza, że ja ja się nie zgodzę. Stacja zamawia te seriale/filmy dla siebie, daje pieniądze, promuje (tylko) swoim logiem...
  http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-36636
  To akurat Asylum nie jest, ale widać, że zostało zamówione pod widzów filmów tego studia ;) W ogóle to Asylum jest jednym ze studiów odpowiedzialnych za średnie (przy czym tutaj średnie to jest już pochwała) Z Nation

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie bronił ale też nie krytykował. Użyłem SyFy jako porównanie (dobrze czy źle to inna bajka) ale ja ogólnie często lubię se coś od nich obejrzeć. Po prostu w przypadku SyFy/Asylum wiem na co się piszę i tego oczekuję. Po flagowym serialu CBS, który 2 lata temu szczycił się rekordami otwarcia oczekuję czegoś innego :D

  PS. Z Nation było super. Co prawda cały czas nie skończyłem. Zatrzymałem się gdzieś po 6 odcinku ale cholernie dobrze mi się to oglądało. I Z Nation, pomimo że jest to celowo kiczowaty serial, to jest znacznie bardziej profesjonalny i lepszy niż UTD. Przykro mi, UTD leży nawet niżej niż serial od Asylum :D

  PS. Dzisiaj 3 odcinek :D

  OdpowiedzUsuń
 11. No nie tylko od Asylum, ale mimo wszystko... Całkiem inny poziom. Szkoda, że Z Nation wystartowało na jesieni, bo to wręcz idealny serial na sezon letni.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wstawka o ludziach w kokonach w alternatywnej rzeczywistości miażdży system. Spadłem z krzesła.

  OdpowiedzUsuń