• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Bazar złych snów

 • some image Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe

 • some image Amerykański wampir tom 5

 • some image Mroczna Wieża II: Powołanie trójki

 • some image Amerykański wampir tom 4

 • some image Mroczna Wieża I: Roland

 • some image Locke & Key tom 3: Korona Cieni

 • some image Pod kopułą, sezon 3

piątek, 30 stycznia 2015

RSK #180 Stephen King. Człowiek i twórca


"Człowiek i twórca" to pierwsza książka o Stephenie Kingu jaka pojawiła się na polskim rynku. Teodoro Gómez nie wywindował jednak poprzeczki zbyt wysoko. Jest to pozycja skrajnie zła. W dzisiejszej audycji przedstawiam natomiast moją skrajnie negatywną recenzję. Starałem się przeprowadzić jak najdokładniejszą analizę książki ale w pewnym momencie robi się z tego mała komedia choć chyba do końca trzymam całość w ryzach i staram się nie dopuścić do głosu chaosu. Już dawno niczego tak bardzo nie krytykowałem :-)plik mp3 do ściągnięcia (czas: 30 min 50 sek)

6 komentarzy:

 1. Streszczenia "Mojego ślicznego kucyka" i "Piątej ćwiartki" są epickie! :D Mam ochotę wyciągnąć teraz tę książkę z szafki i poczytać ją sobie na głos dla jaj :)

  Gówna na kiju rzeczywiście dawno nie było w RSK, ale teraz nie mogło się obyć bez niego i wręcz czekałem na moment, gdy to powiesz :D


  PS Tak, wiem, że miałem nie słuchać, tylko montować NP.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie czytałem "Mojego ślicznego kucyka" więc nie wiem jak w tym przypadku ma się opis do opowiadania ale sam opis jest na tyle zaje*bisty, że nawet bez znajomości opowiadania rozkłada na łopatki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do starej wersji stephenking.com - http://web.archive.org/web/20000715000000*/http://stephenking.com

  OdpowiedzUsuń
 4. No bylem tam wczoraj ale ta strona byla cala zrobiona na grafice i tych grafik nie wyswietla :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż, wygląda to na klasyczną strategię czytelnik = idiota. Zwłaszcza powtarzanie informacji co kilka stron. Gomez pewnie pisał z takim założeniem, a wydawnictwa jeszcze dodały swoje. Ale jak to swego czasu podsumował niejaki redaktor Lis: jestem wystarczająco inteligentny, żeby pracować w telewizji, lecz nie żeby ją oglądać, a widz nie jest tak głupi, jak nam się wydaje, tylko jeszcze głupszy. Może twórcy takich "dzieł" kierują się podobnymi dyrektywami.


  A wtrącanie przez polskiego wydawcę treści bez wyraźnego oznaczenia jest już po prostu skandaliczne. Co mówię jako ktoś, kto trochę pracował przy redagowaniu tekstów.


  Nie tykać nawet gównem na kiju - ha, to mi się podoba :) I rzeczywiście dawno nie było tego w RSK :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odcinek prześwietny. Żałowałem jedynie, że nie pokusiłeś się o jeszcze większą liczbę cytatów :) Mam w końcu jakąś motywację, by książkę kupić. Zdaje się tak ZŁA, że aż warta posiadania.

  OdpowiedzUsuń