• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Maglownica

 • some image Dzieci kukurydzy

 • some image Szpital Królestwo

 • some image Podsumowanie roku 2022

 • some image Baśniowa opowieść

 • some image Podpalaczka

 • some image Telefon pana Harrigana

 • some image Czarny telefon

 • some image Creepshow

piątek, 6 lutego 2015

RSK #181 Wiadomości z Martwej Strefy #45


W sto osiemdziesiątym pierwszym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z stycznia 2015 r.


Audycja zawiera śladowe ilości Szymasa i Skury.


plik mp3 do ściągnięcia (czas: 43 min 11 sek)


Spis treści i przydatne linki:

00:00 - 01:25 – Wstęp

01:26 - 15:55 - Blok książkowy

Blaze (okładka, projekty okładek), Finders Keepers (okładka amerykańska), Miasteczko Salem (okładka, ilustracje: 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06), konkurs z słuchowiskiem Lśnienie, Pokłosie (okładka, recenzja)

16:59 - 21:12 - Blok komiksowy

House of Cards #2, Locke & Key tom 2. Łamigłówki, Intro to Alien Invasion

21:13 - 25:45 - Blok filmowo-ciekawostkowy

Spektakl Lśnię (informacje i zdjęcia, plakat, trailer)

25:50 - 31:20 Wstawka Szymasa

32:03 - 36:50 Wstawka Skury #1

37:00 - 40:27 Wstawka Skury #2

40:28 - 43:11 Zapowiedź kolejnego odcinka


9 komentarzy:

 1. Może lepiej nie prowokować komentarzy, ale niby Skura, ale jak nie Skura. Jakoś tak... dziwnie.

  Druga wstawka wręcz imponuje tym jak to wszystko się bardzo rozwinęło. Rok temu Mando straszył nieregularnością Radia SK, dzisiaj jest regularny jak chyba nigdy dotąd odkąd (słucham od ponad dwóch lat), Szymas ma własny podcast, Skura startuje z tym kanałem i coś wrócił ostatnio do częstszego pokazywania się, a i Jerry dość często dogrywa się i sporadycznie nagrywa swoje podcasty. Kombinat i Karpiowy pominę. Z punktu widzenia słuchacza, który przesłuchał wszystkie podcasty wymienione w tej części audycji , są to godziny samego słuchania, a ile czasu potrzeba na nagranie ich ;) Zaczyna się z tego robić jakieś imperium podcastowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale że co , że moje wstawki dziwne? :) Nagrywałem w innym pomieszczeniu z pogłosem więc ciut inne echo mogło być i w sumie bez dygresji było bo miałem mało czasu na to, a druga wstawka bardzo mi się podoba, taki malutki pomysł - no bo może ktoś się znajdzie kto nie zaglada w sąsiednie strony, a ja sam lubię słuchać i audycji Jerryego i Szymasa, w sumie każdy Karpiowy też wysłuchałem, nawet każdy Kombinat (jeszcze te starsze nagrywane przez ludzi, którzy tam nic nie wrzucają) :)


  A co do narzekania Mando na regularność to nawet się nie wypowiadałem nigdy :) Bo dla mnie to nie ma sensu (tzn takie narzekanie), ale skoro Mando sobie lubi pogadać co mu na sercu leży - czemu mu nie pozwolić?! ;) haha

  OdpowiedzUsuń
 3. Skura w formie ekspresowej to nie Skura, bez dygresji i humoru słucha się tego... cholerka, wciąż zaskakująco dobrze, ale jednak brak ów związku X w jego segmencie można wyraźnie odczuć :D A na ten kanał YouTube czekam z zapartym tchem - w konkursie wezmę udział, o ile tylko będę znał odpowiedź ;)


  Spektakl Lśnię - Mando, choćbyś nawet nie miał po jego zobaczeniu niczego do powiedzenia... powiedz właśnie o tym :D Chętnie się dowiem, cóż to takiego było. Ta wstawka z trailera (?) brzmiała cokolwiek intrygująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dźwiękowo nie zauważyłem różnicy, ale też słuchawki w telefonie mam fatalne. Oczywiście brak dygresji i ekspresowe podanie informacji jest zauważalne, ale pewnie nie tak bardzo jak brat jakiegoś specyficznego wstępu. Chociaż brak czasu wszystko wyjaśnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochani, hhe :) dzięki za komentarze:)
  Tylko że patrząc na stare WZMS to moje wstawki były tak samo krótkie, tylko mando kleił każdą do osobnego newsa, żeby był jakby komentarz. Tutaj jedynie bym zamienił kolejność, bym najpierw był ja, potem Szymas, i potem moja druga wstawka, zeby było po prostu na przemian (głosy na przemian,różnorodność), ale to szczegół.


  Czekam na dokończenie grafiki na kanał i ruszamy. Jako , że robię to z kolegą zdalnie to trochę trwa, bo on mi prześle jedno, potem ja to sprawdzam odsyłam, kolejne poprawki i to przedłuża. A grafika w sumie prosta - oparta na moim charakterze pisma - napisałem atramentem i piórem nazwę kanału na papierze, zeskanowałem te literki które mi się najbardziej podobały w dobrej rozielczości i teraz to składamy + mini telewizorek dorabiamy, bo w nazwie będzie TV.  POMYSŁ NA GORĄCO-PROŚBA:

  Wlasnie - może ktoś miałby frontalne zdjęcie jakiegoś starego telewizora użyczyć? Bo narazie opieramy się na grafice i to wygląda nienaturalnie. A jakby ktoś miał/umiał pstryknąć fotkę takiego kineskopowego telewizora z lat 70/80 {może jakaś babcia w pokoju taki jeszcze trzyma?} to by to mogło lepiej wyglądać?

  OdpowiedzUsuń
 6. No własnie też miałem średnio z czasem dlatego już tego nie ciąłem i dałem jako jedną wstawkę. I faktycznie z kolejnością dałem dupy, przez to ta druga wstawka nie jest w ogóle wyróżniona. Nastęnym razem zrobię jak trzeba :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie mi się podobało ale to był taki Lynch do kwadratu. Ogólnie z całej naszej grupy paradoksalnie chyba tylko mi się podobało... i nie wiem jak Szymas bo tylko w przerwie chwilę gadaliśmy i bezpośrednio po seansie. Podcast raczej zrobimy we dwóch ale serio nie mam pojęcia jak to zrecenzować :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie też się podobało, ale druga połowa już mniej od pierwszej. Muszę się trochę podleczyć, bo z gorączką ciężko to wszystko interpretować. Może jutro na spokojnie przejrzę notatki oraz teksty z programu i coś mi się wyklaruje :P

  OdpowiedzUsuń