• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Maglownica

 • some image Dzieci kukurydzy

 • some image Szpital Królestwo

 • some image Podsumowanie roku 2022

 • some image Baśniowa opowieść

 • some image Podpalaczka

 • some image Telefon pana Harrigana

 • some image Czarny telefon

 • some image Creepshow

piątek, 16 września 2011

RSK #24 Maraton Dzieci kukurydzy


Mroczna opowieść o małym miasteczku Gatlin na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Pod wpływem tajemniczych sił dzieci mordują swoich rodziców i wszystkich innych dorosłych w miasteczku i zaczynają rządzić swoimi prawami, czcząc kukurydzianego boga. Dotychczas powstały dwie profesjonalne i jedna amatorska ekranizacja opowiadania oraz siedem sequeli, co czyni cykl najdłuższym tasiemcem wśród kingowych ekranizacji i jednym z najdłuższych w historii gatunku.


plik mp3 do ściągnięcia (czas: 31 min 15 sek)


Dwudziesty czwarty odcinek podcastu Radio SK jest zbiorem luźnych recenzji filmów wchodzących w skład cyklu, jak również swoistą relacją z eksperymentu, któremu poddał się autor - maratonu wszystkich filmów spod szyldu "Dzieci kukurydzy".

14 komentarzy:

 1. 24 odcinek nie miał być o opowiadaniu " Gaz do dechy" ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Za forum:

  "a wspomniany dialog pójdzie za tydzień lub za dwa tygodnie, w zależności od planów wydawniczych, bo mówimy w nim o opowiadaniu Kinga i Hilla - Gaz do dechy."

  Aczkolwiek jeszcze nie wiem czy ten odcinek pójdzie za tydzień. Czekam na dokładną datę wydania by się mniej więcej z tym zgrać i dać na krótko przed wydaniem, więc nie wykluczam, że za tydzień nie pójdzie, ale za tydzień wolałbym dać krótszą audycję z recenzją Hilla z "15 blizn". Zobaczymy.

  W ogóle ten tydzień miałem bardzo ciężki. Początek roku szkolnego zawsze jest mocny i codziennie mi się plan zmieniał, wracałem wieczorem do domu i w zasadzie byłem na 90% przekonany, że odcinka w tym tygodniu nie będzie, a były też takie momenty, że w ogóle myślałem o zawieszeniu projektu, bo niektóre wersje mojego planu wykluczały się z pracami dodatkowymi.

  Jakby co to odcinek o "Gazie do dechy" mam nagrany i zmontowany więc na pewno kiedyś pójdzie i na pewno jakoś w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie poleciłby pan filmy Kinga z "wyższej półki" poza filmami Darabonta, Zdolnym Uczniem, i Lśnieniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja od siebie tak na szybko:
  Stand by Me obowiazkowo
  Carrie B De Palmy obowiazkowo
  Misery
  Needful Things -mozna
  1048 mozna
  Dolores Claiborne obowiazkowo
  Hearts in Atlantis b dobry
  i na deser, dla rozluźnienia Creepshow


  Skura :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To może ja coś od siebie dodam :)
  - "Martwą strefę" - obowiązkowo
  - "Sekretne okno" - można

  Jeżeli mówilibyśmy o filmach telewizyjnych to jeszcze:
  - "Bastion"
  - "To"
  - "Sztorm stulecia"

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy odcinek. Gratuluję wytrwałości. Ja osobiście nigdy nie podjął bym się takiego wyzwania żeby obejrzeć tyle filmów prawie naraz. Szacun.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę zobaczyć ten pierwszy film, bo sama fabuła jest ciekawa :)

  A slucha też się miło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba widziałem tylko pierwszą część kinową. Pamiętam że film nie podobał mi się, za to byłem zauroczony muzyką. Genialna :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. To się Mando namęczyłeś z tą całą kukurydzą hehe. Ciekawe czy jadłeś popCorn oglądając filmy.Kawał dobrej roboty z tym całym podcastem odwalasz. Z przyjemnością słuchałem wszystkich odcinków.

  OdpowiedzUsuń
 10. jak ściągnąć ten plik jako mp3? klikam w link i otwiera mi nową stronę z nagraniem, ale nie rozpoczyna się ściąganie, pomocy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję "Zapisz element docelowy jako". Co do reszty pytań z tego wątku to inni już odpowiedzieli. Po pierwsze nie jestem "pan" :-) A przynajmniej nie chce nim być i proszę nie róbcie go ze mnie :-) Po drugie, moją ulubioną ekranizacją jest "Stań przy mnie". I tak było zawsze i będzie już zawsze. Poza tym cholernie lubię "Krainę wiecznego szczęścia".

  OdpowiedzUsuń
 12. "Stań przy mnie" jest faktycznie genialny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja mam trochę pytanie od czapy ;) Co to za muzyka, której użyłeś jako podkładu do audycji?
  Słucham sobie wszystkich audycji po kolei i widać różnicę, jak z każdą kolejną idzie Ci coraz lepiej (pod względem technicznym, bo merytorycznie jesteś świetny!).
  Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki. Może będzie cały poświęcony "Bastionowi"? :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzięki. O "Bastionie" prędzej czy później pewnie będzie, jak docelowo o wszystkim, ale nie wiem kiedy będzie mi się chciało to znów czytać.

  A muzyka w tle to to:
  http://www.jamendo.com/pl/download/track/332856/mp32?redirected=1
  plus wycinki z poszczególnych filmów lub trailerów.

  OdpowiedzUsuń