• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Bazar złych snów

 • some image Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe

 • some image Amerykański wampir tom 5

 • some image Mroczna Wieża II: Powołanie trójki

 • some image Amerykański wampir tom 4

 • some image Mroczna Wieża I: Roland

 • some image Locke & Key tom 3: Korona Cieni

 • some image Pod kopułą, sezon 3

piątek, 20 marca 2015

RSK #187 Locke & Key tom 2. Łamigłówki


Locke & Key to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Seria jest dwukrotnie nagradzana British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera
plik mp3 do ściągnięcia (czas: 31 min 38 sek)


W dzisiejszej audycji kontynuujemy dyskusję na temat komiksowej serii Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza - Locke & Key. Dzisiejszym gościem jest Dominik "Didi" Jakubiak - autor bloga Cyganie w kosmosie.

Można posłuchać także

20.02.2015 - Radio SK #183. Locke & Key tom 1. Witamy w Lovecraft

27.06.2014 - Radio SK #153. One-Shoty Joe Hilla (In the Can, Open the Moon, Grindhouse)

21.09.2012 - Radio SK #079. Locke & Key. The Game


4 komentarze:

 1. Montowane na wariata i w połowie prawie przez sen także jak są jakieś babole to mi pisać bo w całości nie dałem rady już nawet przesłuchać przed publikacją. W kilku miejscach mogą być nierówne ścieżki ale i tak są dość dobrze wyrównane biorąc pod uwagę różnicę wyjściową i to, że Didi często mówi urwane zdania, których myślałem że program nie wyłapie i nie wyrówna. Teraz 3 miesiące przerwy od Locke & Key :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet jak jakieś babole się przytrafiły to nie rzucają się w ucho, także dobra robota w ekstremalnych warunkach, Mando :) Jak dla mnie zaczynanie każdego podcastu o "L&K" od porównania polskiego wydania z amerykańskim jest strzałem w dziesiątkę i nie wyobrażam sobie, by przy dyskusji o następnych tomach mogło tego zabraknąć, Z kolei pomijanie jakiegokolwiek streszczenia również jest dobre, bowiem zarys historii przewija się podczas całej rozmowy na tyle, by osoby, które jeszcze nie czytały, bez spoilerów, miały podstawowe pojęcie o o fabule, zaś czytelnicy zaznajomieni z akcją mogli się odwołać do danych momentów. Na zakończenie dodam, że cieszy mnie fakt szybkich planów wydawniczych serii, ale nie dopuszczam do świadomości informacji, że one-shoty nie zostaną wydane w jakikolwiek sposób.

  OdpowiedzUsuń
 3. No własnie kiedyś Hill w jakimś wywiadzie powiedział, że planuje wydać jeszcze jeden tom pt. "Golden Age", w którym znalazłyby się wszystkie dotychczasowe i jakieś nowe one-shoty. Ale ten wywiad był dawno i od tego czasu żadnych podobnych zapowiedzi nie było. Jeśli to nie wyjdzie w Stanach w takiej formie to nie widzę opcji by Taurus to u nas wydał. Bo chyba nie mogą sobie ingerować w zawartość tomu dorzucając do niego jeszcze jakiś komiks?

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację Mando, zatem na razie zostaje po prostu czekać na kolejne tomy. Zaś po ukazaniu się całej serii zacząć szukać amerykańskich wydań one-shotów albo liczyć na fakt, że Joe Hill zaskoczy nas wszystkich wspomnianym przez Ciebie "Golden Age" ;)

  OdpowiedzUsuń