• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Bazar złych snów

 • some image Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe

 • some image Amerykański wampir tom 5

 • some image Mroczna Wieża II: Powołanie trójki

 • some image Amerykański wampir tom 4

 • some image Mroczna Wieża I: Roland

 • some image Locke & Key tom 3: Korona Cieni

 • some image Pod kopułą, sezon 3

poniedziałek, 1 lipca 2013

RSK #118 Pilot Under the Dome


Pewnego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika...

plik mp3 do ściągnięcia (czas: 35 min 57 sek)


Dzisiejszy odcinek wyjątkowo w poniedziałek. Przed premierą drugiego epizodu serialu "Under the Dome" omawiamy otwarcie serii. O Pilocie mówią Hubert Spandowski i Łukasz Skura. Gościnnie swoje zdanie przedstawiają Michał "Jerry" Rakowicz - autor bloga Jerry's Tales i podcastu "Horrory Jerry'ego" w Masie kultury - oraz Michał Ochnik - autor bloga Mistycyzm popkulturowy i podcastu Dziennik pokładowy.


6 komentarzy:

 1. O! To ja musze ksiazke wreszcie przeczytac :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Można posłuchać tego odcinka jak się nie przeczytało książki, czy są spoilery? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę,że można słuchać. Oglądać chyba też, bo widać, że serial nie będzie przeniesieniem książki na ekran 1:1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale o tym, że serial znacznie się różni od książki ( międy innymi w serialu będzie podany inny powód istnienia kopuły ) pisze sam Stephen King w A Letter From Stephen http://www.stephenking.com/promo/utd_on_tv/letter.html. pisze ponadto, że wszystkie zmiany zaakceptował entuzjastycznie.

   Usuń
  2. A co ma mówić jak jest producentem wykonawczym ;) Ale żeby nie było ja przeciw zmianom nie jestem o ile będą interesujące.

   Usuń
 4. W końcu obejrzałem te pierwsze trzy odcinki :) I mogłem przesłuchać Wasz podcast. Bardziej zgadzam się z Mando. Junior już od sceny łóżkowej wzbudza we mnie agresję i szczerą niechęć ;) A TWD lubię, ale akcja tego serialu rozwija się moim zdaniem zbyt powoli. Końcówki odcinków zawsze mi się dłużą. A tu wręcz przeciwnie - dziwiłem się, że to już koniec :>

  OdpowiedzUsuń