• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Maglownica

 • some image Dzieci kukurydzy

 • some image Szpital Królestwo

 • some image Podsumowanie roku 2022

 • some image Baśniowa opowieść

 • some image Podpalaczka

 • some image Telefon pana Harrigana

 • some image Czarny telefon

 • some image Creepshow

czwartek, 26 kwietnia 2012

RSK #57 Słuchowisko - People, Places and Things. Vol. I


W 1960(63) roku Stephen King i jego przyjaciel Chris Chesley postanowili wydać kolekcję 16(18) swoich opowiadań w zbiorku o tytule People, Places, and Things - Volume I (King miał wtedy 13 lat). Zbiór miał 18 stron a więc każde opowiadanie zajmowało jedną stronę. Znalazło się w nim 9 miniaturek Kinga i 9 Chrisa. Chłopcy oczywiście sami powielili tę książkę w wydawnictwie nazwanym "Triad Publishing Company".plik mp3 do ściągnięcia (czas: 25 min 40 sek)


1. (1960) The Hotel at the End of the Road
2. (1960) I've Got to Get Away
3. (1960) The Thing at the Bottom of the Well
4. (1960) The Stranger
5. (1960) The Cursed Expedition
6. (1960) The Other Side of the Fog
7. (1960) Never Look Behing You
8. (1963) I'm Falling
9. (1963) The Dimension Warp


W pięćdziesiątym siódmym odcinku podcastu Radio SK czeka na Was kolejny eksperyment. W pierwszej części audycji mówię o starych opowiadaniach małego Steve’a Kinga oraz o naszej forumowej inicjatywie tłumaczenia tych tekstów. Część główna podcastu to coś co szumnie nazwałem „Słuchowiskiem”. Dzisiaj czytam dla Was siedem tekstów pochodzących z pierwszej wersji omawianej antologii i muszę przyznać, że praca przy tym odcinku dostarczyła mi mnóstwo zabawy :-)

7 komentarzy:

 1. Brontozaur i żądza krwi - świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna robota! O wiele lepiej je słuchać niż czytać!
  Wyłapałem fragment motywu z "Przybysze z Matplanety" i krzyk Wilhelma! zajebiste!:D

  OdpowiedzUsuń
 3. A to krzyk Wilhelma dałem przez przypadek... bo planowałem go poszukać ale zapomniałem, a ściągnąłem taki plik ogólnie z wieloma różnymi krzykami i losowo wziąłem ze dwa. Na bank jest też bajtek z "Pana Kleksa w Kosmosie", "Vertigo" Hitchcocka i już nie pamiętam czy coś jeszcze z takich znanych. Aaaa jest jeszcze dźwięk niedziałającego hipernapędu, który jest też dźwiękiem wysiadających silników samolotu drugim "Indiana Jonesie". W sumie mógłbym taki konkurs zrobić następnym razem - wyłap najwięcej nawiązań :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kilka lat temu pojawił się koleś na forum o nicku mucio..." Dziwnie się słucha czegoś o sobie w podcaście :) Mando, tłumaczenia wróciły do życia. Będzie wielki powrót. Na dniach będziemy mieli przetłumaczone wszystkie stare teksty i zostaną tylko te nowe, wydane na przestrzeni ostatnich kilku lat. Bardzo dobrze słuchało się tych opowiadań. Powiem nawet, że przeczytane przez ciebie wydają mi się naprawdę nie najgorsze. Fajnie, że coś więcej z tego powstało niż suche tłumaczenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie coś w tym jest. One zdecydowanie lepiej wypadają jak Mando je czyta. Może do książki dołączyć płytę ze słuchowiskiem?:D

   Usuń
  2. No bo te teksty trzeba na luźnej gumie z jajem traktować i się nimi bawić :D A temat tłumaczeń odżył, no ale ja to nagrywałem ze 2 miesiące temu i wtedy jeszcze był w czarnej dupie.

   Usuń