• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Bazar złych snów

 • some image Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe

 • some image Amerykański wampir tom 5

 • some image Mroczna Wieża II: Powołanie trójki

 • some image Amerykański wampir tom 4

 • some image Mroczna Wieża I: Roland

 • some image Locke & Key tom 3: Korona Cieni

 • some image Pod kopułą, sezon 3

piątek, 20 maja 2011

RSK #06 Rage


Recenzja książki „Rage”. Od kilkunastu lat nie jest ona wznawiana na prośbę Kinga, który uważa ją za nawołującą do wypadków jakie mają miejsce w amerykańskich szkołach, gdzie dochodzi do użycia broni przez uczniów. Pierwsza połowa odcinka to w zasadzie spojrzenie na wydarzenia w Columbine High School i ogólnie o aktach przemocy w placówkach oświatowych.


plik mp3 do ściągnięcia (czas: 17 min 56 sek | waga: 16,4 MB)Siłą rzeczy po raz kolejny wyszedł mi dość poważny odcinek, a co by się zbyt grobowo nie zrobiło to dodaję zdjęcie z mojej ulubionej sesji fetyszowej :-) Książka nigdy nie została wydana w Polsce, a to co widzicie na zdjęciu to wydanie amatorskie w nakładzie... jakżeby inaczej 19 egzemplarzy.


PS. Zapewniam, że na ślubie Julki i Mando, Julka była obecna, a sam ślub i wesele posiadały też cechy normalnych ślubów i wesel :-)

10 komentarzy:

 1. Skopiowales link z poprzedniego artykulu.
  Dobrze ze trzymasz sie swojego nazewnictwa bo bym w pracy musial sluchac dzisiaj czegos innego :)

  Dzialajacy link:
  http://www.archive.org/download/RadioSk06Rage/rsk006-rage.mp3

  OdpowiedzUsuń
 2. Good job! ;) co prawda znałem dwóch 16 latków przewyższających intelektem swoich nauczycieli,ale nie sądzę by kiedykolwiek chcieli ich zabijać.
  Kurde z przyjemnością się tego słucha, naprawdę. Dzięki, że mogę umilić sobie czas dobrą "audycją" jak jadę samochodem, sprzątam czy zasypiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. azurek > Sory, wrzucałem to w nocy, a wczoraj mieliśmy imprezę szkolną i... trochę nie tego byłem... :D Ale tytuł posta był dobrze podlinkowany.

  Linteath > Inteligentniejszych może też znałem, ale w rozmowie w gabinecie dyrektora sama inteligencja to nie wszystko :-) No nie wiem, ja sobie takiej sceny po prostu nie wyobrażam.

  OdpowiedzUsuń
 4. A za tydzień może być ciężko z nowym odcinkiem. W ogóle do końca czerwca może się w kratkę ukazywać. Sporo roboty teraz i nie wiem jak z czasem będzie. Choć jak wreszcie skończę to co teraz czytam to pewnie zrecenzuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słucham, słucham i dwie rzeczy z tego wyniosłem.

  Pierwsza to chęć przeczytania tej książki. Opowiadasz naprawdę bardzo ciekawie ;)

  Druga to niezrozumienie takich ludzi. Nie rozumiem ludzi, którzy chcę nie tyle, że zabić, ale pobić dla zabawy... To jest nie ludzkie! Nawet jeżeli ma się jakieś problemy, to nie powód, żeby kogoś naruszać. A co dopiero zabijać...

  Tak czy siak, świetnie sie słuchało :)

  PS. Czego jesteś nauczycielem? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę też chciałbym taką książkę xD Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałem tę książke...nie mozna w niej doszukać się żadnych potencjalnych instrukcji jak skutecznie zrobić szkolna masakre. Ksiązka to momentami nudny opis przetrzymywania paru uczniów przez chłopaka , który chyba ma jakieś problemy . King słabo te jego problemy opisał , mniejsza z tym. Nie wiem dlaczego pisarz zabronił wydawac to coś , wiecej wskazówek dla potencjalnych morderców daje Cartoon Network.

  OdpowiedzUsuń
 8. UZUPEŁNIENIE do odcinka :-)
  Wreszcie wiem po jakim wydarzeniu King wycofał Rage ze sprzedaży. Dziś wyszedł odcinek podcastu "King Cast" omawiający Rage - http://thekingcast.ca/site/?p=167 - w którym autor też wspomina Columbine, ale podaje strzelaninę z 1996 z Waszyngtonu jako tą, która spowodowała wycofanie książki i faktycznie wszystko jest na Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/Frontier_Middle_School_shooting

  OdpowiedzUsuń
 9. UZUPEŁNIENIE #2
  Filippo na forum napisał:
  Ja natomiast słyszałem, że King wycofał książkę po strzelaninie w Paducah, Kansas, gdzie trzy osoby zostały zastrzelone. Napastnik miał w szafce Rage. Kiedy King się o tym dowiedział postanowił wycofać książkę z rynku. Mówi o tym wyraźnie w Who's afraid of Stephen King. Tutaj link do cytatu z tego dokumentu:
  http://nastynels.wordpress.com/2009/06/15/richard-bachman-rage/


  Czyli cytat z filmu, który przytaczam w odcinku jest prawidłowo choć mocno nieprecyzyjnie przetłumaczony :D

  OdpowiedzUsuń