• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Maglownica

 • some image Dzieci kukurydzy

 • some image Szpital Królestwo

 • some image Podsumowanie roku 2022

 • some image Baśniowa opowieść

 • some image Podpalaczka

 • some image Telefon pana Harrigana

 • some image Czarny telefon

 • some image Creepshow

piątek, 3 lipca 2015

RSK #200 Marzenia i koszmary #4


Jeśli sądzisz, że twoje sny są niespokojne, wyobraź sobie koszmary senne Stephena Kinga. Wznieś się ponad przeciętność. Wyjdź poza granice rozumu. Razem ze Stephenem Kingiem wybierz się w podróż do świata urojeń, gdzie niezwykłe wydarzenia są codziennością, a szaleństwo czai się tuż za rogiem. Serial jest ekranizacją opowiadań Kinga pochodzących ze zbiorów 'Marzenia i koszmary', 'Nocna zmiana' i 'Wszystko jest względne'. Każdy epizod jest zamkniętą, nie powiązaną z resztą odcinków, historią. 


plik mp3 do ściągnięcia (czas: 1 godz 6 min 38 sek)

W 200. odcinku podcastu Radio SK powraca duet Hubert "Mando" Spandowski i Łukasz "Żarłok" Skura. Po niemal trzyletniej przerwie i prawie cztery lata od startu serii kończymy nasz krótki cykl, w którym po kawałku omawialiśmy serial "Marzenia i koszmary". Tym razem bierzemy na warsztat ostatnie dwa epizody - "Prosektorium numer 4" oraz "Mają tu kapelę jak wszyscy diabli" -  i skupiamy się dość mocno na serialach, którymi inspirował się... bardziej sam autor niż twórcy tych odcinków. Bardzo dziękujemy Wam za to że było do kogo mówić przez te 200 audycji :-)

14.10.2011 | Radio SK #28. Marzenia i koszmary #1

06.04.2012 | Radio SK #52. Marzenia i koszmary #2

24.08.2012 | Radio SK #75. Marzenia i koszmary #39 komentarzy:

 1. Serial odświeżyłem i stoję jednak po stronie Mando... To jest dobry serial, zwłaszcza, że stacja TNT nie może się pochwalić wieloma dobrymi produkcjami (przynajmniej ja nie kojarzę) i jak na standardy tej telewizji jest świetnie. Jeśli w 2006 miałbym internet i śledziłbym zapowiedzi to zakładałbym porażkę.

  No i na plus trzeba zaliczyć, że wzięto na warsztat raczej mniej znanego Kinga ;) Niektórzy pewnie będą na takie rozwiązanie narzekać ("równie dobrze mogłoby się obejść bez promocji nazwiskiem"), ale wydaje mi się, że wyszło bardzo kingowo. Jednak nie zgadzam się z Mando, że wcześniejsze odcinku podcastu dały negatywny obraz serialu. On nie jest idealny, każdy odcinek ma mniejsze i większe wady... Całość na FW oceniłem "zaledwie" na 7, ale żaden tegoroczny serial nie dał mi tyle radości ;) Dzisiejsze odcinki dla mnie nie odstawały drastycznie od reszty serialu.

  Dzięki za 200 odcinków ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo 200 setka oby tak dalej kiedy mroczna wieża

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki. Mam nadzieję, że w lipcu. Mamy dość sporą ekipę do Mrocznej Wieży i trudniej jest się nam zebrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęcony przez was obejrzałem na razie 3 odcinki "Marzeń": "Kapelę", "Croach End" i "Drogowego wirusa". Z tych opowiadań Kinga, które lubię, została mi chyba jeszcze tylko ekranizacja "Ostatniej sprawy Umneya". Inne jakoś mi nie podchodzą i raczej niezbyt jestem ciekaw ich filmowych wersji. Mnie się ta nieco kampowa estetyka, widoczna szczególnie w "Kapeli", podoba. CGI w jej ramach też przełykam.


  Moim zdaniem z filmowym Kingiem jest tak, że kamera dobrze uwypukla zarówno słabe, jak i mocne punkty jego twórczości. Na podstawie jego tekstów można przecież nakręcić coś tak groteskowego jak "Creepshow" czy "Stukostrachy", ale jednocześnie tak głębokiego i poważnego jak "Misery" czy "Dolores". To dobrze pokazuje, jak King jest nierówny i w sumie jednak wszechstronny. W czytaniu to się jakby niekiedy gubi - przynajmniej u mnie. Jego świat jest na tyle spoisty, że te zmiany rejestrów, swobodne przeskakiwanie od poetyki do poetyki, bierze się po prostu z dobrem inwentarza.


  Gratulacje za te dwie setki. Odbijcie korek od trzeciej, bo gardła / uszy nam tu na wiór wyschną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ŻarłokTV__6 lipca 2015 01:09

  Zaraz mnie zczyści! ZACHĘCONY PRZEZ NAS? Ja nikogo do tego serialu nie zachęcałem! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zachęcałeś a rebours ;)To tak jak z gwiazdkami przy filmach. Jest taki typ kreatur, które im mniej tych gwiazdek widzą, tym chętniej biorą się za film. No a poza tym - nie zachęciłeś do wszystkich odcinków. Kostnica nie podobała mi się jako tekst, więc obrazu też nie jestem ciekaw.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skura tu działa prawo podwójnej negacji :-) Jak ktoś jest bez gustu i zniechęca to tak jakby polecał :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prawo podwójnej negacji! O własnie, o to chodziło :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ŻarłokTV__6 lipca 2015 18:19

  Teraz bede ZACHĘCAŁ! :>

  OdpowiedzUsuń