• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Maglownica

 • some image Dzieci kukurydzy

 • some image Szpital Królestwo

 • some image Podsumowanie roku 2022

 • some image Baśniowa opowieść

 • some image Podpalaczka

 • some image Telefon pana Harrigana

 • some image Czarny telefon

 • some image Creepshow

piątek, 17 lutego 2012

RSK #45 Stephen King poleca #2: Les Diaboliques


Akcja filmu rozgrywa się w szkole z internatem dla chłopców, której dyrektorem jest Michel Delasalle, tyran i sadysta terroryzujący uczniów, nauczycieli i żonę Christinę. Ta ostatnia traktowana jest zresztą najgorzej. Mimo że jest właścicielką szkoły, musi znosić publiczne upokorzenia i tolerować kochanki męża. Jedną z nich jest Nicole - nauczycielka, którą Michel wykorzystał i porzucił. Obie kobiety planują słodką zemstę.


plik mp3 do ściągnięcia (czas: 25 min 51 sek)


W czterdziestym piątym odcinku podcastu Radio SK kontynuujemy serię zapoczątkowaną przed miesiącem. Za mikrofonem ponownie samodzielnie stanął Łukasz Skura, który omawia kolejny film szczególnie polecany przez Stephena Kinga. Dzisiaj zapraszamy do wysłuchania recenzji filmu "Les Diaboliques" z 1955 roku, francuskiego reżysera Henri-Georges Clouzot.

5 komentarzy:

 1. Chyba pierwszy odcinek bez komentarza po tygodniu od publikacji :-) To ja się wypowiem, bo to w końcu nie moja seria więc mogę mówić z punktu widzenia słuchacza. Ogólnie ja jestem cholernie pozytywnie nastawiony i już nie chodzi o to, że odciążasz mnie z jednego odcinka miesięcznie, ale mam okazję raz w miesiącu oglądać kino lepsze, ambitniejsze, takie które się jakoś zapisało w historii. Poza tym strasznie lubię umawiać się na "wspólne" oglądanie i potem jakąś wymianę zdań, a w przypadku Kinga to już są któreś seanse i często przestaje mi to sprawiać przyjemność. Po trzecie wreszcie uwielbiam twoje montaże. Sam się mocno bawię przy edycji odcinków, ale to jest mistrzostwo. M.in. dlatego Skura montuje nasze duety :-) Mam nadzieję, że brak komentarzy nie oznacza, że seria nie jest zbyt lubiana, bo ja ją lubię zbyt mocno by z niej rezygnować w najbliższej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odjęło im mowę ;)

  No i dzięki za komentarz!:)

  SKura

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie Wam to wyszło, uwielbiam ten podcast. Wykonujecie świetną robotę, bardzo fajnie się Was słucha. Oby tak dalej :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki! Oczekuj kolejnych odcinków :)
  Pozdr.
  SKura

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie zrobiony podcast, miły głos prowadzącego, Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń