• some image Doctor Sleep Tour 2013

 • some image Maglownica

 • some image Dzieci kukurydzy

 • some image Szpital Królestwo

 • some image Podsumowanie roku 2022

 • some image Baśniowa opowieść

 • some image Podpalaczka

 • some image Telefon pana Harrigana

 • some image Czarny telefon

 • some image Creepshow

czwartek, 28 kwietnia 2011

RSK #02 Czarna bezgwiezdna noc


Zbiór 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego z nas. "Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy..." napisał Wilfred Leland James bohater pierwszego opowiadania, zatytułowanego „1922". Stephen King kolejny raz dowodzi, że jest mistrzem mrocznych opowieści. Niezwykłe nowele, połączone tematem kary.

Przedpremierowa recenzja książki "Czarna bezgwiezdna noc", która do sprzedaży trafi już w maju za sprawą wydawnictwa Albatros.


plik mp3 do ściągnięcia (czas: 13 min 54 sek | waga: 12,7 MB)(W odcinku wykorzystałem ścieżkę audio z oficjalnego trailera amerykańskiego wydania książki w Scribnerze oraz fragmenty ścieżek z brytyjskich trailerów. Hodder and Stoughton prowadził ciekawą promocję zbioru “Czarna bezgwiezdna noc“. Razem z Future Shorts (największa na świecie platforma prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych) stworzyli 4 filmiki promujące 4 nowele i umieścili je w Internecie.)

6 komentarzy:

 1. No stary, narobiłeś smaku na opowiadanka, a do premiery jeszcze trzy tygodnie :D dobra robota

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny odcinek, powiedziałeś dużo, na temat, ale jednocześnie zachowałeś fabułę opowiadanek (nowel) dla siebie.
  Nie wiem czy taki był Twój cel, ale narobiłeś mega smaka. Zasygnalizowałeś które nowelki są OK a które mniej OK.
  Chwała Ci za to Mando, że wreszcie zabrałeś się do tego projektu. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. wydawca polski mógł poczekać i wydać zbiór razem z nowym opowiadaniem UNDER THE WEATHER, które dostępne jest w wydaniu kieszonkowym. a tak polskie wydanie jest teraz niepełne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale tu nie można winić wydawcy tylko Kinga. No bo ile miał czekać wydawca? Rok? Dwa? To by go fani w necie zajechali. A skąd wiadomo czy kolejne wznowienie w Stanach nie będzie jeszcze "pełniejsze". Polski wydawca zrobił świetną rzecz wydając książkę dość szybko, a King zrobił świństwo zarówno stałym czytelnikom jak i czytelnikom spoza usa. Poza tym zrobił coś co dla mnie jest strasznie głupie, bo teraz paperback jest wydaniem ekskluzywnym, a hardcover jest takim odpowiednikiem jednopłytowego dvd bez dodatków.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Historia od pewnego momentu zaczęła toczyć się nie po ojej myśli" - co to k.... za tekst? Absurd! Napisz sam coś to będzie po twojej myśli.

  OdpowiedzUsuń
 6. To był mój pierwszy podcast także istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że palnąłem tu coś bez sensu :D A trochę boję się go przesłuchać by się ustosunkować bo obawiam się, że jak go przesłucham to skasuję i skończy się wywaleniem pierwszych 30 odcinków. Gdyby to była recenzja tekstowa to pewnie już bym ją edytował bo mam to w zwyczaju :D

  OdpowiedzUsuń