W dwieście siedemnastym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z listopada 2015 r.
W dwieście szesnastym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z października 2015 r.
Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości...
W dzisiejszej specjalnej, halloweenowej audycji rozmawiamy w trzyosobowym składzie. Mando, Skura i Szymas omawiają listę swoich ulubionych horrorowych scen z ekranizacji tekstów Stephena Kinga. Staraliśmy się raczej kłaść nacisk na nasze odczucia podczas oglądania. Audycja jest pełna dygresji i wielu autobiograficznych ciekawostek. Staramy się jakoś specjalnie nie spoilerować ale niektóre sceny są istotne dla fabuły i dlatego zamieszczamy listę omawianych tytułów.
Katherine „Kat” MacDonald jest pielęgniarką zatrudnioną do opieki przy bogatym pacjencie, Andrew Newsomie, który odwiedzając kolejnych lekarzy daremnie stara się znaleźć szybkie lekarstwo na uporczywy ból. Jest ona przekonana, że mógłby pokonać obrażenia, które odniósł przy katastrofie lotniczej, jednak pacjent nie chce znieść trudów fizycznej terapii. W akcie desperacji Newsome zatrudnia uzdrowiciela, Wielebnego Rideouta, który obiecuje ‚wypędzić’ jego ból.
Po konfrontacji z człowiekiem w czerni rewolwerowiec Roland Deschain budzi się na brzegu Morza Zachodniego i odnajduje troje drzwi. Po przejściu przez każde z nich trafia do tego samego miejsca – Nowego Jorku – ale do innego momentu w czasie. W spotkanych za drzwiami ludziach – Eddiem Deanie, Odetcie Holmes i Jacku Morcie – widzi sprzymierzeńców w misji rozwikłania Tajemnicy Mrocznej Wieży. Decyduje się zabrać ich do swojego świata. Dziwna z nich drużyna – narkoman, schizofreniczka i… seryjny zabójca.
W dwieście jedenastym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z wrzesień 2015 r.
Audycja zawiera śladowe ilości Szymasa, Jerry'ego i Skury.
Pewnego dnia małe amerykańskie miasteczko
Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata.
Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać
kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na
środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika...
Victoria McQueen odkrywa niezwykły sposób na przenoszenie się w przestrzeni. Po pewnym czasie staje oko w oko z Nosferatu – upiorem porywającym dzieci. Choć doprowadza do jego ujęcia, po latach musi zmierzyć się z nim ponownie.
Genialne połączenie klasycznych i nowoczesnych strachów i mrocznych fantazji, a wszystko doskonale pocięte i zmiksowane... Joe Hill stał się mistrzem swojego rzemiosła.
W dwieście ósmym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z sierpnia 2015 r.
Audycja zawiera śladowe ilości Szymasa, Jerry'ego i Skury.
W dwóch krwawych epizodach dziejących się w różnych rejonach USA i w zupełnie innych czasach autorzy ukazują przerażające oblicze nieśmiertelnego Skinnera Sweeta!
Południowe Terytorium Nowego Meksyku, rok 1871. Zanim Skinner Sweet stał się najbardziej poszukiwanym bandytą Dzikiego Zachodu i zapoczątkował nową rasę amerykańskich wampirów, służył jako żołnierz w armii amerykańskiej. Już wtedy był równie niebezpieczny i zabójczy jak potwór, którym się stał.
Locke & Key to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Seria jest dwukrotnie nagradzana British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera
W dwieście piątym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z lipca 2015 r.
Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji. Ten złowrogi świat przemierza Roland, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, ścigając człowieka w czerni, który posiadł tajemnicę Wieży - mistycznego miejsca, gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu czy przestrzeni. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake'a.
Nieregularna seria podcastów, w których odpowiadam na pytania słuchaczy. W czwartym odcinku jest ze mną Szymas z Nawiedzonego podcastu i wspólnie odpowiadamy na jedno pytanie dotyczące relacji praca-hobby. Jak postrzegane jest zainteresowanie popkulturą w szkole i na uczelni? Jak reagują na to inni pracownicy? Co na to nasi uczniowie? Odpowiedzi na te zagadki znajdziecie w nowym odcinku Sklepiku z pytaniami.
Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: Smętarz dla zwierzaków.
W dwieście pierwszym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z czerwca 2015 r.
Jeśli sądzisz, że twoje sny są niespokojne, wyobraź sobie koszmary senne Stephena Kinga. Wznieś się ponad przeciętność. Wyjdź poza granice rozumu. Razem ze Stephenem Kingiem wybierz się w podróż do świata urojeń, gdzie niezwykłe wydarzenia są codziennością, a szaleństwo czai się tuż za rogiem. Serial jest ekranizacją opowiadań Kinga pochodzących ze zbiorów 'Marzenia i koszmary', 'Nocna zmiana' i 'Wszystko jest względne'. Każdy epizod jest zamkniętą, nie powiązaną z resztą odcinków, historią.
Pewnego dnia małe amerykańskie miasteczko
Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata.
Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać
kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na
środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika...
W sto dziewięćdziesiątym ósmym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z maja 2015 r.
Audycja zawiera śladowe ilości Jerry'ego, Szymasa i Skury.
Genialny autor i psychofan, który nie cofnie się przed niczym... Detektywi znani z powieści Pan Mercedes znowu ruszają na ratunek!
Rok 1978. Morris Bellamy napada na farmę, gdzie przed światem ukrywa się genialny pisarz, John Rothstein. Naraził się Bellamy'emu nie tylko tym, że od lat niczego nie wydał. Zrobił coś gorszego: zmienił swojego zbuntowanego bohatera - idola Morrisa i jego pokolenia - w oportunistę. Czyż nie zasłużył na śmierć?
Są lata 40. XX wieku, trwa druga wojna światowa. Rzeki krwi spływają od cesarskiej Japonii po nazistowskie Niemcy. Ale to nic w porównaniu z grozą, którą rozpętają siły Osi, jeśli uda im się opanować broń ostateczną wampiry! Na wyspie nieopodal Japonii nowy drapieżny gatunek wampira może zostać wykorzystany do samobójczych ataków na całą ludzkość. W zamku w Europie Wschodniej wampirza rasa panów gromadzi się, by stworzyć własną Rzeszę. Teraz wampiry i łowcy wampirów znaleźli się w ogniu walki, a Skinner Sweet, pierwszy amerykański wampir, trafia na linię frontu...
Jakoś tak się dziwnie złożyło, że maj jest często miesiącem, w którym Mando ma problemy a Skura przychodzi z odsieczą. Mando leży rozłożony anginą a Skura serwuje nam solówkę. Jest to jego odpowiedź na dyskusję Mando i Didi na temat zbioru Joe Hilla. Skura dopowiada trochę o kilku opowiadaniach, uzupełnia fakty, ocenia zbiór i nawija o chęci zekranizowania "Martwego drzewa".
W sto dziewięćdziesiątym czwartym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z kwietnia 2015 r.
Audycja zawiera śladowe ilości Jerry'ego, Szymasa i Skury.
Stephen King to kojarzony głównie z grozą pisarz, którego każda książka podbija polskie i światowe listy bestsellerów. Pisarz, do którego twórczości porównywany jest niemalże każdy nowy horror na rynku. Czy jednak po czterdziestu latach kariery King nadal straszy? Ile prawdy tkwi w przyznanym mu tytule "Króla Horroru"? Czy z dzisiejszej perspektywy możemy mówić o jego detronizacji?
Co mają wspólnego autorzy największych amerykańskich bestsellerów: Sue Grafton, Danielle Steel, Curtis Sittenfeld i Tom Clancy? Wszyscy zostali brutalnie zamordowani - w sposób makabryczny i jednocześnie nawiązujący do stylu ich pisarstwa. Popadający w paranoję Stephen King jest przekonany, że następną ofiarą będzie on. Pełen trwogi opuszcza swoją fortecę w Bangor w stanie Maine, by odkryć, kto zabija słynnych pisarzy amerykańskich.
Coś działo się w idyllicznym miasteczku Haven. Coś, co obdarzyło każdego mężczyznę, kobietę i dziecko w mieście nieznaną zwykłym śmiertelnikom mocą. Coś, co zmieniło miasteczko w pułapkę dla wszystkich obcych. Coś, co pochodziło z tajemniczego metalowego obiektu, zagrzebanego od tysiącleci w ziemi, o który potknęła się Bobbi. Bobbi i inni poczciwi mieszkańcy miasteczka nie zaprzedali duszy piekłu, aby korzystać z diabelskich uciech. Nastąpiło raczej diaboliczne opętanie.
W sto osiemdziesiątym dziewiątym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z marca 2015 r.
Pięcioro pisarzy, siedem historii, jeden król horroru, któremu hołd składają jego wierni fani. Pokłosie to zbiór opowiadań inspirowanych twórczością Stephena Kinga. Autorzy idealnie wpasowali się w kanon, wybierając to, co najlepsze w jego powieściach, i sprawnie wplatając w swoje opowiadania mniej lub bardziej oczywiste nawiązania do „kingowego” uniwersum. Historie niebanalne, łączące w sobie dobrze już czytelnikowi znane wątki z nowymi pomysłami, będą z pewnością nie lada gratką dla każdego fana szeroko pojętej grozy.
Locke & Key to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Seria jest dwukrotnie nagradzana British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera
Nieregularna seria podcastów, w których odpowiadam na pytania słuchaczy. W trzecim odcinku wybrałem tylko 1 pytanie, które przyszło mailem, dotyczące tematu, na który mogę mówić godzinami. Co kolekcjonuję? Jaki jest mój najcenniejszy gadżet? Który był najdroższy, który przedstawia największą wartość kolekcjonerską, a który jest najbardziej osobisty? Odpowiedzi na te zagadki znajdziecie w nowym odcinku Sklepiku z pytaniami.
W sto osiemdziesiątym piątym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z lutego 2015 r.
W pobliżu Castle Rock - spokojnego miasteczka w stanie Maine - czai się potwór... Cujo, olbrzymi pies, jest przyjaznym stworzeniem... do czasu, aż w pogoni za królikiem wpada do kryjówki zarażonych wścieklizną nietoperzy. Walcząc z niezrozumiałymi zmianami, które w nim zachodzą, chore zwierzę stopniowo zamienia się w psa-mordercę. Atakuje swojego właściciela, terroryzuje kobietę i jej syna uwięzionych w zepsutym samochodzie. Dla mieszkańców Castle Rock starcie z Cujo będzie próbą ich człowieczeństwa.
Locke & Key to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Seria jest dwukrotnie nagradzana British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera
Lśnię to spektakl inspirowany twórczością i postacią popularnego autora horrorów Stephena Kinga oraz jedną z bardziej znanych jego powieści – Lśnieniem.
Jerzy Król nie pisze powieści grozy, to one piszą jego. Autor wydawanych pod pseudonimem opowiadań oraz przemów dla polityków pragnie wyzwolić się ze społecznych miejskich więzów, zamieszkać na odludziu i zmierzyć się ze swoją mroczną stroną, aby wreszcie uwięzić ją na kartkach maszynopisu...
W sto osiemdziesiątym pierwszym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z stycznia 2015 r.
"Człowiek i twórca" to pierwsza książka o Stephenie Kingu jaka pojawiła się na polskim rynku. Teodoro Gómez nie wywindował jednak poprzeczki zbyt wysoko. Jest to pozycja skrajnie zła. W dzisiejszej audycji przedstawiam natomiast moją skrajnie negatywną recenzję. Starałem się przeprowadzić jak najdokładniejszą analizę książki ale w pewnym momencie robi się z tego mała komedia choć chyba do końca trzymam całość w ryzach i staram się nie dopuścić do głosu chaosu. Już dawno niczego tak bardzo nie krytykowałem :-)
Tess Thorne, sławna pisarka powieści kryminalnych wraca ze spotkania z czytelnikami. Jadąc pustą drogą Nowej Anglii łapie gumę. Wkrótce nadjeżdża samochód a jego kierowca oferuje pomoc. Tess szybko uświadamia sobie, że jej wybawca jest seryjnym mordercą, który gwałci ją i ledwie żywą porzuca w odpływie, wśród ciał swoich poprzednich ofiar. Tess udaje się powrócić do domu. Jest zdeterminowana by odnaleźć sprawcę i się zemścić, bo teraz tylko odwet trzyma ją przy życiu.
Pewnego dnia małe amerykańskie miasteczko
Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata.
Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać
kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na
środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika...
W sto siedemdziesiątym siódmym odcinku podcastu Radio SK kontynuuję swoją serię, w której podsumowuję kolejne miesiące pod kątem wydarzeń związanych ze Stephenem Kingiem. Dziś przyglądam się newsom z grudnia 2014 r.